Dlaczego warto wybrać leasing operacyjny?

Leasing operacyjny jest najczęściej wybieraną formą finansowania dóbr przez polskich przedsiębiorców. Jego przedmiotem mogą być zarówno samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, a także sprzęt medyczny, komputery i nieruchomości.

Na początku potencjalny leasingobiorca musi zapłacić opłatę wstępną, której suma zależy od jego kondycji finansowej. Następnie ustalane są raty, do których dolicza się podatek vat, co jest korzystne gdyż nie trzeba zapłacić go jednorazowo. Okres tego leasingu nie może być krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji danego dobra. Przedmiot leasingu zaliczany jest do majątku leasingodawcy, zatem leasingobiorca nie ma zwiększonej z tego tytułu zdolności kredytowej, ale też nie jest ona mniejsza.

Czynsz leasingowy, wszelkie opłaty wstępne oraz raty leasingowe są kosztem uzyskania przychodów korzystającego z leasingu zatem dzięki temu jego opodatkowanie roczne zostanie pomniejszone.

Podatek vat jest możliwy również do odliczenia roczne…
więcej...
  • 0

Pomysły na reklamę firmy w sieci

Promocja marki w sieci powinna być dokładnie zaplanowana. Zdecydowana większość przedsiębiorstw posiada ograniczony budżet. Z tego względu ważne jest to, aby racjonalnie zarządzać gotówką. Poniżej przedstawiono ciekawe pomysły na reklamę firmy w sieci. Nie potrzebujemy do tego dużej ilości środków finansowych, co stanowi niewątpliwy plus. RekomendacjeDobre opinie na temat naszych produktów oraz usług to połowa sukcesu. Właśnie dlatego warto zachęcać klientów do pozostawienia oceny. Możemy zaoferować w zamian np. niewielką zniżkę na następne zakupy. Spora ilość firm samodzielnie buduje bazę swoich ocen - zlecają one wystawienie pozytywnych komentarzy przez przypadkowe osoby. Nie jest to uczciwa taktyka, jednak powszechnie wykorzystywana.MailingReklama firmy w internecie poprzez mailing wymaga rozbudowanej bazy kontaktów. Musimy więc pozyskać adresy potencjalnych klientów. Oczywiście możemy zakupić je od firmy zewnętrznej, jednak pamiętajmy, że gotowa baza nigdy nie będzie tak wa…
więcej...
  • 0

Założenie własnej firmy

Założenie własnej działalności nie musi być zbyt skomplikowane, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Warto zacząć od zdobycia wiedzy i określeniu sposobu na rozliczanie się z Urzędem skarbowym, chodzi o wybór formy opodatkowania. Wiele zależy od rodzaju działalności, ponoszonych kosztów oraz faktu, czy chcemy korzystać z ulg. Korzystnie jest wybrać profesjonalne biuro księgowe, którego personel przeanalizuje nasze potrzeby i nakieruje na optymalny rodzaj płacenia podatków. Każdego miesiąca zrobi również za nas bilans.Jeśli wiemy już, czy będziemy rozliczać się na zasadach ogólnych, ryczałtowo, liniowo lub poprzez kartę podatkową, rozpoczynamy zakładanie firmy. Można zająć się wnioskiem w CEIDG, umieszczamy w nim podstawowe informacje o naszej firmie, dzięki czemu nie musimy chodzić po wielu instytucjach, celem zgłoszenia działalności. Nie ma nawet potrzeby udawania się do Urzędu Skarbowego, ponieważ dzięki powyższemu wnioskowi, wie on o naszej działalności, należy…

więcej...
  • 0